III Dzień Eksploatatora

22 października 2019

III Dzień Eksploatatora

18 października w hotelu Zatoka w Gdańsku odbył się III Dzień Eksploatatora organizowany przez Ecol-Eksploatacja.

 

Spotkanie rozpoczęło się od poruszenia tematu eksploatacji w gminach, gospodarki osadowej oraz problemów wód opadowych w kontekście opłat za wody deszczowe i eksploatacji sieci. Zaprezentowana została również aplikacja GIShub służąca do zarządzania systemem. 

W drugim bloku omówione zostały zmiany legislacyjne w zakresie wod-kan, procedury kryzysowe (reakcja na awarie i efekty zmiany klimatu) oraz specyfika eksploatacji gmin okołometropolitarnych. 

Blok trzeci skupiał się na części praktycznej eksploatacji gmin. Omówione zostały m.in. sposoby radzenia sobie z stratami wody w sieci wodociągowej, czy optymalizacja zużycia energii i jej udział w taryfach. 

 

Na zakończenie odbyła się demonstracja Edukacyjnego Parku Wodnego HYDROFUN w siedzibie firmy. 

 

Zachęcamy do obejrzenia filmu oraz galerii zdjęć:

 

 

Krzywe Koło – podłączenie do kanalizacji sanitarnej

21 października 2019

Krzywe Koło – podłączenie do kanalizacji sanitarnej

W związku z zakończeniem inwestycji budowy kanalizacji sanitarnej w miejscowości Krzywe Koło można dokonywać podłączeń do kanalizacji. Wniosek do wypełnienia (do pobrania TUTAJ) i szczegółowe informacje uzyskacie Państwo w Punkcie Obsługi Klienta w Suchym Dębie (tel. 58 683 91 96 wew. 3).

Warunkowa przydatność wody do spożycia – Krzywe Koło i Koźliny

17 października 2019

Warunkowa przydatność wody do spożycia – Krzywe Koło i Koźliny

Informujemy, iż w wodzie z ujęcia Krzywe Koło, dostarczanej do miejscowości Krzywe Koło i Koźliny, stwierdzono warunkową przydatność wody do spożycia ze względu na  ponadnormatywną zawartość fluorków. Do dnia 25.10.2019r. trwają czynności mające na celu doprowadzenie wody do obowiązujących norm. Za utrudnienia przepraszamy.